تجهیزات دندانپزشکی

سنسور RVG چیست؟

سنسور RVG چیست؟

سنسور رادیوگرافی دیجیتال یا سنسور RVG یک روش جدید در زمینه تصویربرداری دندان محسوب می شود و جایگزینی برای رادیوگرافی از طریق اشعه ایکس در دندانپزشکی می باشد. سنسور آر وی جی در زمینه تصویربرداری دیجیتال از دندان بسیار مورد استفاده قرار گرفته و دارای سه اندازه 0، اندازه 1 و اندازه 2 در دسترس می باشد. سنسورهای این دستگاه مطابق با اندازه دهان هر فرد ساخته شده است. این سنسور دندانپزشکی با تاباندن اشعه، تصویر مورد نظر را به سرعت روی کامپیوتر متصل شده به سنسور انتقال می دهد.

استفاده از این فناوری در صنعت دندانپزشکی باعث افزایش کارایی در زمینه رادیوگرافی دندان خواهد شد. امروزه امکان خرید انواع سنسور آر وی جی با برندهای مختلف از جمله سنسور rvg دست دوم به راحتی امکان پذیر است.

سنسور RVG چیست؟

سنسور RVG چیست؟

نحوه کار با سنسور RVG

این سنسور دارای یک حسگر قوی ، چند جز میکرو رایانه ای به همراه مانیتور می باشد. برای عکس گرفتن توسط این دستگاه از قسمت فعال سنسور استفاده می شود. دندانپزشک سنسور دارای اشعه را در معرض سطح مورد نظر قرار می دهد و نور منعکس شده توسط این سنسور ضبط می شود. تصویر دریافتی به سرعت پردازش شده و با استفاده از مبدل های آنالوگ به دیجیتال، تبدیل به داده های دیجیتال می شود. این داده ها فورا به کامپیوتر ارسال شده و روی صفحه ی کامپیوتر قابل مشاهده می باشد. انتقال تصویر دریافتی به کامپیوتر نیز توسط کابل USB انجام می شود.

همچنین بخوانید :  مواد ترمیمی دندان چیست ؟ | انواع مواد ترمیمی دندان

 

مزایای سنسور RVG

یکی از مهمترین مزایای سنسور آر وی جی این است که میزان اشعه در این روش 75 درصد کاهش پیدا کرده و خطر اشعه ایکس در آن وجود ندارد. با استفاده از این سنسور دیگر نیازی به فیلم رادیوگرافی وجود ندارد و تصویر دریافتی را می توان به راحتی روی صفحه کامپیوتر ثبت و ذخیره کرد. این تصویر در کامپیوتر آرشیو شده و در صورت نیاز، دندانپزشک می توان آن را مجددا مشاهده کند. کاربرد این سنسور به دندانپزشک کمک می کند تا نتایج ارزیابی را به صورت فوری دریافت کرده و مدت زمان انتظار بیماران را کاهش می دهد.

 

برندهای معتبر سنسور RVG

سنسور rvg واتک

یکی از برندهای معتبر سنسور rvg ، برند معروف واتک کره ای است که در زمینه تولید محصولات تصویربرداری دندانپزشکی می باشد. سنسورهای تولید شده توسط این برند از نوع Low Noise CMOS بوده و ضدآب هستند. این سنسور rvg واتک دارای گوشه های گرد برای استفاده راحت در دهان و صفحه فیبر نوری هستند. ضخامت سنسورهای این برند نسبت به سایر برندها پایین تر بوده و باعث راحتی بیمار می شود. قیمت rvg واتک با توجه به مدل انتخابی آن متفاوت می باشد. جهت دریافت مشاوره با متخصصین دنت لند تماس بگیرید.

همچنین بخوانید :  آلژینات دندانپزشکی چیست ؟ و چه مزایایی دارد

سنسور آر وی جی کداک

سنسور آر وی جی کداک نیز یکی از بهترین برندها و ساخت کشور فرانسه بوده و از پیشرفته ترین تکنولوژی روز دنیا برای طراحی و ساخت سنسور rvg استفاده می کند. سرعت ثبت تصویر توسط این سنسور بسیار بالا می باشد. سنسورهای کداک نیز ضدآب بوده و عکس را با بالاترین سطح کیفیت ارائه می کنند. این سنسور از تکنولوژی wifi استفاده کرده و در سه سایز مختلف موجود می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده + دو =