دانستنی های دندانپزشکی

مسواک بین دندانی چیست ؟ | انواع مسواک بین دندانی

مسواک بین دندانی چیست ؟ 

مسواک بین دندانی چیست ؟ مسواک بهترین وسیله برای تمیز کردن دندان است. شما با خرید مسواک بین دندانی می توانید به خوبی لا به لای دندان ها را تمیز کنید و مانع از پوسیدگی آنها شوید. این مسواک در سایز و مدل های مختلفی طراحی و ساخته می شود و به دلیل سایز کوچکی که دارد شما می توانید همه جا آن را همراه خود داشته باشید. ذرات ریز مواد غذایی با این مسواک به راحتی از دندان خارج می شوند و این می تواند مانع از بروز بیماری های لثه شود. نام دیگر این محصول مسواک ارتودنسی است که در این شرایط می تواند به خوبی دندان ها را تمیز کنید. دسته کوچک و باریک این مسواک متناسب با ارگونومی بدن ساخته شده و به راحتی در دست قرار می گیرد.

سر مسواک به قدری باریک است که به راحتی بین دندان قرار می گیرد تا بتواند ضایعات باقی مانده از مواد غذایی را بیرون آورد. الیاف ریز و نرم این مسواک به صورت کاملا استاندارد طراحی شده و به لثه و دندان آسیبی وارد نمی کند و شما شاهد خونریزی از لثه نخواهید بود. فرچه مسواک قابل شستشو است و بعد از هر بار مصرف باید آن را تمیز کرده و داخل بسته بندی قرار دهید. مسواک ارتودنسی جایگزین مسواک معمولی نیست بلکه در کنار آن قرار می گیرد تا بتواند در شرایط خاص مانع از پوسیدگی دندان شود. مسواک ارتودنسی قابلیت بین را دارد تا دندان های عقب و جلو را به راحتی تمیز کند چون دسترسی به آن آسان است. 

همچنین بخوانید :  درمان پوسیدگی دندان با لیزر

برای خرید تجهیزات دندانپزشکی از وبسایت دنت لند کلیک کنید

مسواک بین دندانی چه کاربردی دارد؟

مسواک بین دندانی با سطح کاربری گسترده طراحی شده بدین ترتیب شما می توانید در شرایط مختلف از آن استفاده کنید. وقتی سیم و براکت ارتودنسی روی دندان ها قرار می گیرد با مسواک معمولی نمی توان آنها را تمیز کردن بنابراین نیاز است تا شما از مسواک ارتودنسی استفاده کنید تا تمام مواد باقی مانده بین سیم و براکت خارج شود و دندان ها پوسیده نشود. وقتی پل های دندانی روی دندان قرار می گیرد با مسواک معمولی نمی توان دندان ها را تمیز کرد و شما نیاز به مسواک ارتودنسی دارید.

 اگر لثه دچار تحلیل رفتگی شده و ریشه دندان قابل مشاهده است شما باید برای تمیز کردن دندان از این مسواک استفاده کنید. افرادی که فاصله دندان های آنها زیاد است برای تمیز کردن نیاز به مسواک ارتودنسی دارند. سیم های قوس دار ارتودنسی باعث می شوند تا مواد غذایی روی دندان باقی بمانند و شما برای از بین بدون این ضایعات نیاز به مسواک بین دندانی دارید. از دیگر کاربردهای ارتودنسی می توان به تمیز کردن پیچ های ایمپلنت و زیر پروتز اشاره کرد. تمیز کردن فاصله دندان های ارتودنسی شده کاربرد دیگر این مسواک است. عفونت های قارچی دندان و لثه کاهش پیدا می کند.

مسواک بین دندانی چیست ؟این مطلب را هم بخوانید: درمان پوسیدگی دندان با لیزر

مسواک بین دندانی برای چه افرادی مناسب است؟

مسواک بین دندانی مناسب افرادی است که توانایی حرکتی آنها محدود است. افرادی که بیماری حرکتی دارند و نمی توانند به راحتی نخ دندان را استفاده کنند بیشتر از مسواک بین دندانی استفاده می کنند. این مسواک مناسب افرادی است که ارتودنسی انجام داده اند و فاصله بین دندان های آنها زیاد است. فاصله باعث می شود تا مواد غذایی جمع شود و پوسیدگی دندان را به همراه دارد‌. در شرایطی که دندان ها ارتودنسی است استفاده از مسواک معمولی کمی سخت است و نمی تواند بین دندان ها را تمیز کنید اما مسواک ارتودنسی با قابلیت های مختلف در دسترس شما است تا بتوانید مانع از پوسیدگی دندان ها شوید.

همچنین بخوانید :  دلایل تغییر رنگ دندان | انواع تغییر رنگ دندان

اطراف پلاک و براکت باید به خوبی تمیز شود. اگر در حال عادی فاصله بین دندان های شما زیاد است و سطح دندان ها نامرتب می باشد شما برای تمیز کردن دندان ها نیاز به مسواک بین دندانی دارید. وقتی لثه ها تحلیل می رود امکان استفاده از نخ دندان نیست و در چنین شرایطی شما نیاز به مسواک ارتودنسی دارید. افرادی که به نخ دندان علاقه ندارند می توانند مسواک بین دندانی را جایگزین آن کنند. اگر به سلامت دندان های خود اهمیت می دهید توصیه می شود که مسواک بین دندانی را هم استفاده کنید. این مسواک برای کودکانی که دندان آنها نا مرتب است هم مناسب می باشد.

مزایای مسواک بین دندانی چیست ؟ 

استفاده از مسواک بین دندانی مزیت های زیادی دارد و می تواند به سلامت دندان و لثه کمک زیادی کند. استفاده آسان می تواند مهمترین مزیت باشد. چون وزن مسواک سبک است و هنگام استفاده دست خسته نمی شود علاوه بر این سایز مسواک کوچک بوده و به خوبی بین دندان ها را تمیز می کند و مانع از ماندن آلودگی و پوسیدگی دندان می شود. مسواک بین دندانی به سادگی دندان ها را تمیز می کند و همه افراد هم می توانند در آن استفاده کنند‌ به دلیل کوچک بودن هر جایی همراه شما است و همیشه در دسترس می باشد.

همچنین بخوانید :  ژل اسید اچ چیست ؟ و چه کاربردی دارد

بین دندان های کج و حتی تاج و بریج دندان با این مسواک به خوبی تمیز می شود که این یک مزیت مهم است. افرادی که لثه های حساس دارند با این مسواک به هیج عنوان خونریزی لثه پیدا نمی کنند و می توانند به خوبی مسواک بزنند. نخ دندان هنگام استفاده الیاف مویی از خود به جای می گذارد و با این کار باعث پوسیدگی دندان می شود اما مسواک بین دندانی هیج الیافی به جای نمی گذارد.

انواع مسواک بین دندانی

مسواک بین دندانی با مارک های مختلف به بازار عرضه می شود و اگر شما به دنبال برند خاصی هستید می توانید به راحتی انتخاب خود را انجام دهید. این مسواک از نظر سایز و اندازه و کاربرد تنوع بالایی دارد‌‌. شما باید متناسب با نوع دندان ها خرید را انجام دهید. مسواک های منحنی، گرد و برسی هر کدام کارایی مختص به خود را دارند و متناسب با شرایط فرد انتخاب می شوند. اگر سایز و نوع مسواک به درستی انتخاب نشود به لثه و دندان آسیبی های جدی وارد می کند. مسواک بین دندانی با دسته های بلند و کوتاه طراحی می شود و شما می توانید متناسب با نیاز و سلیقه خود انتخاب را انجام دهید. تنوع رنگی بالا باعث شده تا هر کسی به راحتی مسواک را تهیه کند.

خرید انواع یونیت دندانپزشکی با برندهای معتبر از وبسایت دنت لند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 + 19 =